БЕРЛИН, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Берлин – Предавање на тему ,,Вера и изазови савременог доба“ и Света архијерејска Литургија у храму Светога Саве

У суботу, 21.12.2019. после вечерњег богослужења Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Г. Григорије и професор др Томас Бремер, са римокатоличког факултета Универзитета у Минстеру уз модерацију др Марка Вилотића, одржали су веома садржајно предавање на тему „Вера и изазови савременог доба“ у црквеној сали при храму Светога Саве у Берлину. Разнолике теме које су се тицале како дубогих догматских, тако и савремених животних тема изазвале су велику пажњу слушалаца, који су се и поред почетка божићног распуста, окупили у великом броју. Сама чињеница да је постављено преко четрдесет питања на различите теме сведочи о реакцији публике која ниједног момента није остала равнодушна на излагања и одговоре предавача.

Сутрадан, на Детињце, у 27. недељу по Духовима Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Г. Григорије служио је Свету Литургију у храму Светога Саве. Саслуживали су протојереј-ставрофор Драган Секулић, старешина храма Васкрсења Христовог у Берлину, протојереј Радомир Колунџић парох при храму Светога Саве и протођакон Александар Секулић.