AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Bogojavljenje – Sveta arhijerejska Liturgija u Diseldorfu

Na praznik Krštenja Gospoda Isusa Hrista u reci Jordanu – Bogojavljenje, služena je Sveta arhijerejska Liturgija u sabornom diseldorfskom hramu Svetoga Save. Bogosluženjem je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke G. Grigorije uz sasluženje sveštenika Danila Radmilovića i Nebojše Rakića, đakona Aleksandra Debeljaka i molitvenim učešćem vernog naroda parohije. 
 
Nakon zaamvone molitve odslužen je obred Velikog osvećenja vode. Tom prilikom se Episkop Grigorije obratio okupljenom narodu objasnivši domostroiteljski smisao ovog velikog praznika kao i uzvišenu ulogu i značaj vode u našem životu. 
 
Zahvaljujući članovima Crkvenog odbora u Diseldorfu za sve vernike su obezbeđene flaše osvećene bogojavljenske vode.
 
Audio zapis besede Vladike Grigorija u prilogu vesti: