КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Богојављење у Карлсруеу

Прослава празника Богојављења почела је у навечерје празника на Крстовдан, вечерњом  молитвом и Великим водоосвећењем. На вечерњој молитви окупило се око 70 вјерника који су са радошћу дочекали празник и освећену водицу понијели својим домовима. Богојављење је ове године пало у недјељу тако да је заиста велики број парохијана дошао на молитву. Било је торжествено и свечано, преко 200 људи је учествовало у евхаристијском сабрању и са великом пажњом и стрпљењем су чекали да послије Св. Литургије и водоосвећења узму освећену воду. Ове године храм је украшен значајним детаљeм, новим посудама за водицу које је направио и придарио парохијанин Мирослав Граховац, коме се и овом приликом од срца захваљује свештеник са парохијанима. Литургију је заједно са надлежним парохом служио протојереј Слободан Дракулић, клирик горњокарловачке Епархије.