KARLSRUE, NOVOSTI

Bogojavljenje u Karlsrueu

Proslava praznika Bogojavljenja počela je u navečerje praznika na Krstovdan, večernjom  molitvom i Velikim vodoosvećenjem. Na večernjoj molitvi okupilo se oko 70 vjernika koji su sa radošću dočekali praznik i osvećenu vodicu ponijeli svojim domovima. Bogojavljenje je ove godine palo u nedjelju tako da je zaista veliki broj parohijana došao na molitvu. Bilo je toržestveno i svečano, preko 200 ljudi je učestvovalo u evharistijskom sabranju i sa velikom pažnjom i strpljenjem su čekali da poslije Sv. Liturgije i vodoosvećenja uzmu osvećenu vodu. Ove godine hram je ukrašen značajnim detaljem, novim posudama za vodicu koje je napravio i pridario parohijanin Miroslav Grahovac, kome se i ovom prilikom od srca zahvaljuje sveštenik sa parohijanima. Liturgiju je zajedno sa nadležnim parohom služio protojerej Slobodan Drakulić, klirik gornjokarlovačke Eparhije.