ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Богојављење у парохији дортмундској

У недjељу, 19. јануара 2020. године, у парохији дортмундској свечано је прослављен велики Христов празник Богојављење.Светом Литургијом началствовао парох протојереј Данило Дангубић уз саслужење веома великог броја вјерних ове заједнице. У току Божанствене службе служено је Велико освећење воде и молебан за Православне у Црној Гори. У овој светој служби заклетву су положили новоизабрани чланови Управног одбора Црквене општине Дортмунд након чега су приступили Светој Чаши. Такође, велики број вјерних се причестио Светим Тајнама што је смисао нашег живота у Цркви.

Парох је у својој проповиједи указао на ријечи Светог Јована Претече који каже како се он умањује да би Христос растао, и на ријечи апостола Павла који вели „више не живим ја него у мени Христос“, а што је једини могуће реализовати хранећи се Хљебом Живота у Цркви која је Тијело Христово.

Бог се јави! Ваистину се јави!