DORTMUND, NOVOSTI

Bogojavljenje u parohiji dortmundskoj

U nedjelju, 19. januara 2020. godine, u parohiji dortmundskoj svečano je proslavljen veliki Hristov praznik Bogojavljenje.Svetom Liturgijom načalstvovao paroh protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje veoma velikog broja vjernih ove zajednice. U toku Božanstvene službe služeno je Veliko osvećenje vode i moleban za Pravoslavne u Crnoj Gori. U ovoj svetoj službi zakletvu su položili novoizabrani članovi Upravnog odbora Crkvene opštine Dortmund nakon čega su pristupili Svetoj Čaši. Takođe, veliki broj vjernih se pričestio Svetim Tajnama što je smisao našeg života u Crkvi.

Paroh je u svojoj propovijedi ukazao na riječi Svetog Jovana Preteče koji kaže kako se on umanjuje da bi Hristos rastao, i na riječi apostola Pavla koji veli „više ne živim ja nego u meni Hristos“, a što je jedini moguće realizovati hraneći se Hljebom Života u Crkvi koja je Tijelo Hristovo.

Bog se javi! Vaistinu se javi!