НОВОСТИ, ФРИДРИХСХАФЕН

Богојављенско пливање на Боденском језеру

У недјељу 22. јануара 2023 одржано је традиционално друго по реду богојављенско пливање на Боденском језеру. Свечаност је започела Светом Литургијом на којој је узео учешћа велики број вјерника заједно са пливачима. Светом Литургијом началствовао је протојереј Драгослав Ћорковић заједно са надлежним парохом Милорадом Маријановићем. Отац Драгослав се обратио вјернима са дивном бесједом о човјековом животном путу ка царству небеском.

Након Свете Литургије вјерни народ се запутио на језеро гдје се одржало богојављенско пливање за часни крст. Свештеници су извршили велико водоосвећење, а затим су пливачи приступили леденој води чија је температура у том тренутку била само 5 степени. Поред наших вјерника много других становника је пратило догађај заједно са представницима  града Фридрихсхафена и прес службе Schwäbische Zeitung и Südkurier.  Учешће је узело 23 пливача од којих је најмлађи четранаестогодишњи Милош Лугоња из Фридрихсхафена.  Најхитрији у леденој води био је Тасић Милош из Вангена који је први стигао до часног крста. Побједнику је припао и златни дукат као поклон и сјећање на овај дивни дан. Морамо да истакнемо да су побједници сви учесници пливања који су једнодушно и братски подијелили хладноћу овог јануарског дана бодрећи једни друге. Након пливања био је уприличен свечани ручак за пливаче и вјернике у парохијској сали трудом чланова наше Парохије којима се срдачно захваљујемо. Такође велику захвалност дугујемо члановима спасилачког друштва Фридрихсафен као и Александру Пријовићу и Радомиру Моравцу који су помогли око организације за ову свечаност.

Управа парохије