NOVOSTI, HAMBURG

Bogosluženje u Flensburgu

Sveštenstvo svetoarhangelskog hrama već pet godina redovno obilazi pacijente koji se leče od leukemije u Flensburgu. Blagodarni smo, što nadaleko poznata po dobru i humanitarnom radu, profesorka doktorka Nadežda Basara pomaže nam da uspešno posećujemo pacijente i lekare u bolnici (Malteser Krankenhaus St. Franziskus) koja se nalazi u pomenutom gradu.

U sredu, 23. marta 2022. godine služena je Liturgiju ranije osvećenih Darova. Bogosluženju su prisustvovali svi pacijenti i lekari pravoslavne veroispovesti. Raduje činjenica da su se gotovo svi pričestili. 

Po okončanju Liturgije vođen je razgovor uz trpezu ljubavi sa svim pacijentima, kojima je tom prilikom poželjen brz oporavak i konačno izlečenje.

Ovom prilikom profesorka Basara poklonila je Crkvenoj opštini Hamburg Sabrana dela Svetog Vladike Nikolaja Velimirovića.

Sveštenstvo svetoarhangelskog hrama u Hamburgu