ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Божић у Дортмунду

Овогодишња прослава празника Рођења Христовог у Дортмунду је отпочела Светом Литургијом на Бадњи дан, у субору 6. јануара 2023. године. Након Свете Литургије парохијани су принијели велики труд приликом припреме и реализације приславе Бадње вечери. Након самог вечерњег богослужења усљедило је налагање бадњака, послужење и народно весеље до касно у ноћ. Изузетно велики број вјерника који се сабрао у порти парохијског храма Светог апостола Луке могао је да се послужи традиционалним пићима и храном коју су припремали парохијани.

Сабране је у току вечери са неколико својих пјесама поздравила Бојана Пековић која у ових дана борави у Дортмунду промовишући нас пред овдашњом публиком на најбољи могући начин.

Ове године је служена Божићна јутарња Света Литургија са почетком у 9.00 часова на којој се велики број вјерних причестио Светим Тајнама.

Вјерне је у пар наврата пастирским словом поздравио парох, протојереј Данило Дангубић, осврћући се на Божанску љубав и Његов план и начин сусрета са човјеком.

Прославу Бадње вечери у нашој порти медијски је пропратила веома гледана телевизија WDR за чије интересовање и пажњу се парохијска заједница од срца захваљује. У кратким изјавама вјерни су се осврнули на смисао наших обичаја и на радост прославе празника у којем се опомињемо Христовог доласка у свијет ради нас и ради нашег спасења.

Благодаримо Господу за лијепо вријеме које је послужило овогодишње наше божићно сабрање. Свима вјернима желимо срећан и благословен празник уз сверадосни поздрав ,,Мир Божији Христос се роди! Ваистину се роди!“