MINHEN, NOVOSTI

Božićni koncert hora Sv. Jovana Vladimira i dečijeg hora Ruske Pravoslavne Crkvene opštine u Minhenu

U nedelju, 10. decembra, održan je koncert u hramu Sv. Jovana Vladimira u Minhenu. Na ovom posebnom događaju učestvovali je naš parohijski hor pod dirigentskom palicom Jelene Stojković kao i dečiji i omladinski hor Ruske Pravoslavne Crkvene opštine u Minhenu pod rukovođstvom Matijasa Koboa. Atmosfera je bila ispunjena radošću i muzičkom predanošću dok su horovi pokazivali svoje umeće.

Slušaoci su bili počašćeni raznovrsnim pesmama i melodijama koje su odražavale lepotu srpske i ruske pravoslavne muzičke tradicije. Složni glasovi članova hora ispunili su crkvu i stvorili duhovno i dirljivo iskustvo za sve prisutne.

Koncert je pružio jedinstvenu priliku za doživljaj kulturne raznolikosti i muzičko bogatstvo oba hora. Bilo je divno druženje ljudi koji su delili ljubav prema duhovnoj muzici.

Nadamo se da će se ovakvi koncerti održavati i ubuduće kako bi se ojačala veza između različitih zajednica i nastavila proslavljanje lepote pravoslavne muzike.