DISELDORF, KABINET EPISKOPA, NOVOSTI

Božićno izdanje dvojezičnog časopisa za decu „Orthodoxe Kinderzeitschrift“

Otkuda to da mi ljudi na zemlji slavimo Boga i pjevamo mu, draga djeco? Bezbrojni su razlozi za to, a dovoljno je da se prisjetimo samo jednoga od njih – veličanstvene ljepote svijeta koji nas okružuje, a koji nam je darovao upravo On – Gospod Bog naš. Jer plavetnilo neba iznad nas i plavetnilo okeana oko nas, kao bezbroj čudesnih slika u bojama, djelo su Božjih ruku i izraz njegove bezgranične milosti i ljubavi prema svakome od nas. Ova Božja ljubav, toplina i milost naročito silno zagriju naša srca i ovaj svijet na najradosniji hrišćanski praznik – Božić, podsjećajući nas svaki put iznova da je neizmjerno važno da volimo jedni druge beskonačnom ljubavlju Božjom.

Vaš Episkop Grigorije