DISELDORF, NOVOSTI

Četvrtak Stradalne sedmice Velikoga posta – Diseldorf

Na Veliki četvrtak, 29.04.2021. kada naša Sveta i Pravoslavna crkva slavi dan uspomene na ustanovljenje Svete tajne evharistije, u diseldorfskom sabornom hramu služena je Sveta arhijerejska Liturgija Vasilija Velikoga. Uz načalstvovanje Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke na liturgijskom sabranju sasluživali su sveštenici arhijerejskog namesništva za Severnu Rajnu Vestfaliju: paroh bilefeldski, protojerej-stavrofor Bogdan Smiljić, paroh vupertalski, protojerej-stavrofor Zoran Ilić, paroh kelnski, protonamesnik Mladen Janjić, paroh dortmundski, protojerej Danilo Dangubić, parosi diseldorfski, protojerej-stavrofor Danilo Radmilović, protojerej Nebojša Rakić, jerej Aleksandar Sekulić i đakon Aleksandar Debeljak.

U poslepodnevnim časovima služena je Jutarnja služba Velikog petka na kojoj su čitana Jevanđelja koja sadrže perikope o stradanju Sina Božijeg Isusa Hrista.