ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Четвртак Страдалне седмице Великога поста – Диселдорф

На Велики четвртак, 29.04.2021. када наша Света и Православна црква слави дан успомене на установљење Свете тајне евхаристије, у диселдорфском саборном храму служена је Света архијерејска Литургија Василија Великога. Уз началствовање Његовог Преосвештенства Епископа Диселдорфа и Немачке на литургијском сабрању саслуживали су свештеници архијерејског намесништва за Северну Рајну Вестфалију: парох билефелдски, протојереј-ставрофор Богдан Смиљић, парох вуперталски, протојереј-ставрофор Зоран Илић, парох келнски, протонамесник Младен Јањић, парох дортмундски, протојереј Данило Дангубић, пароси диселдорфски, протојереј-ставрофор Данило Радмиловић, протојереј Небојша Ракић, јереј Александар Секулић и ђакон Александар Дебељак.

У послеподневним часовима служена је Јутарња служба Великог петка на којој су читана Јеванђеља која садрже перикопе о страдању Сина Божијег Исуса Христа.