EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI, REGENSBURG

Crkvena slava u Regensburgu

Regensburg, 24. februar 2019.

U nedelju, 24. februara 2019. godine, proslavljen je zaštitnik regensburške parohije Sv. Simeon Mirotočivi. Svetom Liturgijom načalstvovao je Episkop Grigorije uz sasluživanje protojerejá Stanka Rakića i Predraga Gajića, protonamesnika Dragana Čolakovića, regensburškog paroha jereja Bojana Simića, te đakoná Aleksandra Sekulića i Marka Radmila. Uz prisustvo velikog broja vernika zasigurno je vredno pomenuti i predstavnike rimokatoličke crkve: gospodina Ditmara Šona, direktora instituta za Istočne crkve (Ostkirchliches Institut) i  Georga Dajzenridera (Katholische Jugendfürsorge), kao i sestara Simić koje su iz Linca došle da svojim pojanjem ulepšaju slavsko bogosluženje. U okviru slavskoga ručka priređen je, od strane mališana regensburške parohije, i mali kulturni program u kojem su se pored melodija klarineta mogle čuti i rodoljubive pesme.