ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, РЕГЕНСБУРГ

Црквена слава у Регенсбургу

Регенсбург, 24. фебруар 2019.

У недељу, 24. фебруара 2019. године, прослављен је заштитник регенсбуршке парохије Св. Симеон Мироточиви. Светом Литургијом началствовао је Епископ Григорије уз саслуживање протојерејá Станка Ракића и Предрага Гајића, протонамесника Драгана Чолаковића, регенсбуршког пароха јереја Бојана Симића, те ђаконá Александра Секулића и Марка Радмила. Уз присуство великог броја верника засигурно је вредно поменути и представнике римокатоличке цркве: господина Дитмара Шона, директора института за Источне цркве (Ostkirchliches Institut) и  Георга Дајзенридера (Katholische Jugendfürsorge), као и сестара Симић које су из Линца дошле да својим појањем улепшају славско богослужење. У оквиру славскога ручка приређен је, од стране малишана регенсбуршке парохије, и мали културни програм у којем су се поред мелодија кларинета могле чути и родољубиве песме.