ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Црквено-народни збор у Дортмунду

У недјељу, 28. маја 2023. године, Светом Литургијом у храму Светог апостола Луке у Дортмунду началствовао је протојереј Данило Дангубић уз саслужење ђакона Крста Авдаловића и бројних вјерних сабраних око Трпезе Господње. Отац Данило се вјернима обратио бесједом на Светој Литургији као и на самом отварању народног весеља.

Изузетно велики број сабраних имао је прилику да прати културно-умјетнички програм у којем су учествовали: КУД „Србија“ из Дортмнунда, КУД „Јелек“ из Вупертала, Зорица Бараћ, Тамара Јакимовска и Етно група КУД-а „Србија“, док су нараторке програма биле Ивана Пошарац и Николина Мутић.

Овогодишњи гост, који је пјесмом увеселио народ, а на опште задовољство присутних, био је Ранко Станић Џими.

Организатор, Управа Црквене општине Дортмунд, захвална је Господу и свим трудбеницима за још један успјешно реализован пројекат који је сабрао велики број наших парохијана и гостију у порти дортмундског храма.