DORTMUND, NOVOSTI

Crkveno-narodni zbor u Dortmundu

U nedjelju, 28. maja 2023. godine, Svetom Liturgijom u hramu Svetog apostola Luke u Dortmundu načalstvovao je protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje đakona Krsta Avdalovića i brojnih vjernih sabranih oko Trpeze Gospodnje. Otac Danilo se vjernima obratio besjedom na Svetoj Liturgiji kao i na samom otvaranju narodnog veselja.

Izuzetno veliki broj sabranih imao je priliku da prati kulturno-umjetnički program u kojem su učestvovali: KUD „Srbija“ iz Dortmnunda, KUD „Jelek“ iz Vupertala, Zorica Barać, Tamara Jakimovska i Etno grupa KUD-a „Srbija“, dok su naratorke programa bile Ivana Pošarac i Nikolina Mutić.

Ovogodišnji gost, koji je pjesmom uveselio narod, a na opšte zadovoljstvo prisutnih, bio je Ranko Stanić Džimi.

Organizator, Uprava Crkvene opštine Dortmund, zahvalna je Gospodu i svim trudbenicima za još jedan uspješno realizovan projekat koji je sabrao veliki broj naših parohijana i gostiju u porti dortmundskog hrama.