КЕЛН, НОВОСТИ

Дани дечије радости у Парохији келнској

Након двогодишње паузе, узроковане појавом корона вируса и превентивних мера које су забрањивале окупљања, сабрала је Мати Божија на празник свога Светог Успенија децу Парохије келнске на 5. Игре дечије радости које организује Црквена општина уз благослов прота Неђе и о. Младена Јањића.

Будући мисионарског карактера и истичући на првом месту поучавање у православној вери ова манифестација, посвећена пре свих, деци, започела је Светом Литургијом на којој су и деца учествовала изговарајући молитву Оче наш и Симбол вере. Након причешћа уследило је и молепствије за благосиљање нове школске године, па су наши ђаци и учитељи примили посебан благослов за напредак у образовању и школовању.

После молитве започео је богат културно-уметнички програм фолклорног удружења ,,Радост“ из Леверкусена који је са својим члановима извео позната српска народна кола и игре. Затим за наше најмлађе приређен је ручак после кога је отпочело надметање у витешким и спортским играма што је већини деце било најинтересантнији део програма. Надметање је завршено проглашавањем победника а дружење је потом још дуго настављено у свечаном и празничном расположењу уз веселу и радосну дечицу.

Као сваки пут до сада и ове године било је веома много заинтересованих за овакве активности па је и храм на богослужењу био испуњен као и порта у време трајања програма. Велики број деце и родитеља дошли су издалека са подручја других парохија и из удаљених насеља да би својим учешћем и присуством улепшали и увеличали овај догађај који постаје све боље организован, привлачи све већи број деце и доноси све више радости и осмеха и деци и родитељима.
Црквена општина и управа храма најлепше захваљују свима који су допринели успеху игара, свима који су учествовали на заједничкој молитви и у припремљеном програму и позивају све који су расположени да заједничким трудом овај фестивал постане још посећенији и богатији у свом програму, да се понавља и расте из године у годину сабирајући око мајке Цркве сву њену децу и велику и малу, на многаја љета.

свештенство храма у Келну