VIKARNI EPISKOP JOVAN, DISELDORF, NOVOSTI

Dečija radost Vaskrsu i narodno veselje – Diseldorf

Ove godine nakon služenja Svete Liturgije u popodnevnim časovima u porti našeg Sabornog hrama upriličeno je opšte narodno veselje. Kako bismo upotpunili vaskršnji doživljaj, potrudili smo se da u sadržaju koji je predviđen akcenat bude na porodici, na toj maloj crkvi koja zapravo jeste matica svega. Vođeni ovim motivom, odlučili smo da za porodice osmislimo raznorazne sadržaje u kojima će uživati svi članovi, počevši od onih najmlađih na kojima svet i crkva počivaju, preko roditelja i rodbine, sve do najstarijih, kojima sve to i dugujemo. Neposredno nakon Liturgije Episkop Jovan pozvao je najmlađe da uzmu učešće u raznoraznim dečijim igrama, predvođene od strane gospođe Biljane Vlahović i gospođe Andrijane Stevanović. Prvi deo igara sastojao se u traženju vaskršnjih jaja i poklončića u porti naše crkve. Na ovu igru kojoj su se mnogo obrodovali mališani nadovezalo se takmičenje u trkanju sa jajima u kašikama i okončalo se takmičenjem u nadmetanju u tvrdoći jajeta. Cilj je bio postignut, deca su bila ispunjena i zadovoljna, dok su se za to vreme roditelji kao i ostali verni narod okupili u parohijskom domu i slavili uz muziku i posluženje do kasnog popodneva. Ovom prilikom naš Episkop i bratstvo hrama žele iz sveg srca da se zahvale svim parohijanima i parohijankama koji su nesebično, kao i svake godine do sada, učestvovali ne samo u organizaciji svega, već i u realizaciji istog. Naročito smo zahvalni ljudima koji nesebično i od srca, već duži niz godina pomažu oko priprema i organizacije proslave velikih praznika tokom godine, članovima Crkvenog odbora, članicama Kola srpskih sestara, kao i svim parohijanima koji pomažu ovom hramu tokom nedeljne i praznične Liturgije.

Uprava Sabornog hrama