ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Дечија радост Васкрсу и народно весеље – Диселдорф

Ове године након служења Свете Литургије у поподневним часовима у порти нашег Саборног храма уприличено је опште народно весеље. Како бисмо употпунили васкршњи доживљај, потрудили смо се да у садржају који је предвиђен акценат буде на породици, на тој малој цркви која заправо јесте матица свега. Вођени овим мотивом, одлучили смо да за породице осмислимо разноразне садржаје у којима ће уживати сви чланови, почевши од оних најмлађих на којима свет и црква почивају, преко родитеља и родбине, све до најстаријих, којима све то и дугујемо. Непосредно након Литургије Епископ Јован позвао је најмлађе да узму учешће у разноразним дечијим играма, предвођене од стране госпође Биљане Влаховић и госпође Андријане Стевановић. Први део игара састојао се у тражењу васкршњих јаја и поклончића у порти наше цркве. На ову игру којој су се много обродовали малишани надовезало се такмичење у тркању са јајима у кашикама и окончало се такмичењем у надметању у тврдоћи јајета. Циљ је био постигнут, деца су била испуњена и задовољна, док су се за то време родитељи као и остали верни народ окупили у парохијском дому и славили уз музику и послужење до касног поподнева. Овом приликом наш Епископ и братство храма желе из свег срца да се захвале свим парохијанима и парохијанкама који су несебично, као и сваке године до сада, учествовали не само у организацији свега, већ и у реализацији истог. Нарочито смо захвални људима који несебично и од срца, већ дужи низ година помажу око припрема и организације прославе великих празника током године, члановима Црквеног одбора, чланицама Кола српских сестара, као и свим парохијанима који помажу овом храму током недељне и празничне Литургије.

Управа Саборног храма