NOVOSTI, FRIDRIHSHAFEN

Dešavanja u CO Fridrihshafen

U petak, druge nedjelje posta 26.03.21. u parohiji fridrihshafenskoj, služena je Pređeosvećena Liturgija u večernjim satima. Pored mnogobrojnih vjernika Liturgiji je prisustvovao i o. Milenko Marković iz Filingena koji je svojim pojanjem uveličao bogosluženje.
 
U subotu, 27.03.21. na molbu grčkog udruženja iz Fridrihshafena služena je Sveta Liturgija. Pravoslavni Grci su proslavili praznik Blagovijesti koji je ujedno i jubilarni nacionalni praznik. Na kraju Liturgije o. Milorad je čestitao grčkim vjernicima praznik, jer ove godine Grci proslavljaju 200 godina od grčkog ustanka protiv otomanske imperije.
 
U nedelju, 28.03.21. služene su dvije službe. Prva sa početkom u 09:00č a druga u 10:30č. Vjernici su se prilikom posjete hramu držali propisanih pravila a nadležni sveštenik o. Milorad je na kraju Liturgije naglasio da je i dalje potrebna velika ozbiljnost i odgovornost svih u borbi sa virusom.