НОВОСТИ, ФРИДРИХСХАФЕН

Дешавања у ЦО Фридрихсхафен

У петак, друге недjеље поста 26.03.21. у парохији фридрихсхафенској, служена је Пређеосвећена Литургија у вечерњим сатима. Поред многобројних вјерника Литургији је присуствовао и о. Миленко Марковић из Филингена који је својим појањем увеличао богослужење.

У суботу, 27.03.21. на молбу грчког удружења из Фридрихсхафена служена је Света Литургија. Православни Грци су прославили празник Благовијести који је уједно и јубиларни национални празник. На крају Литургије о. Милорад је честитао грчким вјерницима празник, јер ове године Грци прослављају 200 година од грчког устанка против отоманске империје.

У недељу, 28.03.21. служене су двије службе. Прва са почетком у 09:00ч а друга у 10:30ч. Вјерници су се приликом посјете храму држали прописаних правила а надлежни свештеник о. Милорад је на крају Литургије нагласио да је и даље потребна велика озбиљност и одговорност свих у борби са вирусом.