БРЕМЕН, НОВОСТИ

Дешавања у Црквеној општини Бремен у дане Страсне седмице и Васкрсења Христовог

Празничне свечаности у Црквеној општини почеле су празником Васкрсења праведног Лазара и празником Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим. Прослава ових великих догађаја обележена је Светим Литургијама и свим пропратним обичајима који су везани за ова два велика празника у нашој Светој Цркви.

Након свечаних празника ушли смо у дане Страсне седмице, обузети сетним размишљањима да смо у времену продубљивања осећаја покајања и практиковања редовне молитве, да што спремније и растерећеније дочекамо најрадоснији и најважнији хришћански празник – Празник Васкрсења Христовог.

У току Страдалне седмице служена су многа богослужења дневног круга у складу са типиком наше Цркве.

На Велику среда, када се наша православна Црква сећа издаје Господа и Спаса нашег Исуса Христа, у Бремену је служена Св. тајна јелеосвећења.

На Велики четвртак служена је Света Литургија у вечерњем термину по угледу на време одржавања Свете тајне вечере.

На Велики петак ујутру служени су Царски часови а у послеподневном термину вечерња служба са изношењем плаштанице.

Дан Велике суботе обележен је служењем Свете Литургије са вечерњим богослужењем, препуне радосних момената празника Васкрсења Христовог.

Васкрсење Христово дочекано је у несвакидашњој радости евхаристијским слављем.

Празник над празницима прослављен је у хришћанској љубави богослужбене заједнице у Бремену уз поштовање свих актуелних прописа покрајинских власти.

парох бременски
протојереј Саша Момировић