НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Десет година храма Васкрсења Христовог у Франкфурту

Обиљежавање значајног јубилеја за Црквену општину Франкфурт у мјесецу децембру 2022. године, отпочело је представљањем књиге проте Слободана Тијанића Каинов круг.

,,Прије десет година купили смо храм и тада смо обећали да ће наш храм бити извор и стециште јеванђелске културе. Још десет година уназад упознао сам оца Слободана који је са својом супругом Вукицом био најмлађи свештеник а она најмлађа попадија који су стигли у нашу Епархију. Испричао ми је своју животну причу, коју је записао у овој књизи. Као дјечак кренуо је кроз гробове; ђеда, бабе, брата, оца и на крају мајке… и онда уздигао очи своје, као на насловној страни књиге, и угледао Сунце Правде, Лице Господње, Васкрсење Господње, и тако гледа и живи. Иако темперамента апостола Петра, живахан и хитар, прота Слободан има меко срце апостола Јована а ова књига је данас потребна, не само Србину и Србима, него свијету, јер свједочи Љепоту Христову, што је изнад сваког бонтона (можда лицемјерног) и (можда већином лажне) културе. То је Јеванђеље Христово које је пут свеобухватне Љубави, а Бог је Љубав. Нема мржње, нема освете, отац Слободан се моли за мир и у књизи и животом, иако Баљковица више не постоји, уништено село. Мајка је лик у књизи, она је пресјек, центар и извор, најсличнија Божанској љубави, која важи и која јесте љубав према свима” , истакао је о.Симон Туркић говорећи о аутору и књизи.

У представљању књиге још су учествовали: Александар Саша Јовановић, Бранимир Митровић и аутор свештеник Слободан Тијанић.