EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI, OSNABRIK

Dodela ordena Svetoga Save gospođi Ljelji Slijepčević

U Osnabriku 25. juna 2022. nakon Svete Liturgije i godišnjeg pomena srpskim oficirima, u prostorijama crkvene sale parohijskog doma u Osnabriku Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke g. Grigorije dodelio je orden Svetoga Save gospođi Ljelji Slijepčević, ginekološkinji u penziji iz Kelna.

Govor posvećen gospođi Slijepčević održao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop Grigorije i tom prilikom rekao je da je svaka reč o njoj suvišna i da je gospođa Ljelja poznata i u Srbiji i u našoj dijaspori u Nemačkoj i šire, budući da njena dela govore više od hiljadu reči i da je samo prezime koje časno nosi veoma čuveno i da su ga nosili mnogi naši velikani. Gospođi Ljelji dodeljena je gramata koju je zaslužila iz mnogo razloga, ne samo na godinama finansijski ukazivanoj pomoći našoj Crkvi u Osnabriku, već i na nesebičnoj pomoći koju je pružala penzionerima u Srbiji tokom devedesetih godina prošlog veka. Hvala dragoj gospođi Slijepčević na svemu učinjenom i ovo je bio samo jedan mali znak pažnje i zahvalnosti koju naša Crkva duguje njenom višedecenijskom trudu i radu.