НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Донаторско вече у Офенбаху

У свечаној сали хотела Ахат Плаза, 18. новембра 2023. године, у граду Офенбаху, одржана је донаторска вечера у организацији Епархије диселдорфске и њемачке и Црквене општине Франкфурт. Овом свечаном догађају присуствовало је око три стотине еминентних гостију из Њемачке и отаџбине. Програм је отворио Владике Григорије својом пригодном бесједом, нагласивши значај који вечера има не само у међуљудским односима као медијум љубави, гостопримства и пријатељства, него и њену незаобилазну улогу у историји спасења и наше хришћанске Цркве од најранијих времена па све до данас, што се посебно огледа у вечери љубави илити Светој евхаристији. У наставку програма приказан је краткометражни филм историјата и значаја Минхенског (Српског) псалтира. Присутнима су се још обратили: испред Епархијског управног одбора Епархије диселдорфске и њемачке, господин Миодраг Шорић; у име градоначелника града Франкфурта господина Мајка Јозефа, госпођа Милкица Ромић; у име парохијана Парохије у Франкфурт и Црквеног одбора, свештеник Симон Туркић. Атмосферу је употпунио музички програм у коме су наступали: хармоникаш Мирослав Нишић из Есена, музички дуо Марије Милосављевић и Оливера Рушке из Франкфурта, као и оркестар Златни фијакер из Новога Сада.

На донаторској вечери у сврху довршења изградње храма Васкрсења Христовог на Галусу, прикупљено је око 195 хиљада евра. Том приликом продато је и 10 примјерака фототипског издања Минхенског (Српског) псалтира у вриједности од 100 хиљада евра, док је икона Пресвете Богородице, дјело умјетника Рада Шарића, продата на аукцији за 3 500 евра.

Опширније на: https://www.vesti-online.com/za-hram-i-eparhiju-295-000-evra/?fbclid=IwAR1LF6MgQA4G2opLWaDqoYNTBVoisiqLb_j86jdeJVIR6_N_WxCGAtBba2Y_aem_ATTNVI-iYQfLn0Dcx-Hdd8VtAJvEqYbUjf7eA7roHc0FwvF3M7R6DOpTHGIEv-Zf29E