КАБИНЕТ ЕПИСКОПА, НОВОСТИ

Дорогі українські співвітчизники! – Dear Ukrainian cocitizens! – Драги украјински суграђани!

Дорогі українські співвітчизники!

Наближається найголовніше православне свято – день Воскресіння Христового, свята Пасха. Ми раді повідомити Вас, що Українська Православна Церква, яка молиться щоденно про мир в Україні, не залишає й українців, які, рятуючи своїх дітей від війни, опинилися у гостинній Німеччині.

По благословенню  предстоятеля УПЦ митрополита Онуфрія, за підтримки й братського ставлення до нашого духовенства і мирян Сербської Православної Церкви в особі єпископа Григорія та єпископа Іована у світлий день Пасхи відбудеться богослужіння для українців. У храмі св. Савви служитиме Божественну Літургію український священик. Українська православна спільнота має можливість помолитися, прийняти Святих Таїн та освятити святкові кошики.

Богослужіння відбудеться 24.04.2022 о 08:00 за адресою 40472 Düsseldorf, Wanheimerstr. 54

За детальною інформацією можна звернутися до свящ. Павла за тел. 00380976932332 (Viber або WhatsApp)

*******

Dear Ukrainian cocitizens!

The biggest orthodox feast – the Easter, the day of Resurrection of our Lord Jesus Christ – is approaching. We are happy to announce that Ukrainian Orthodox Church, which is praying daily for peace in Ukraine, doesn’t leave our people who had to flee to Germany, saving the lives of their children.

With the blessing of Ukrainian Orthodox Church’s Primate metropolitan Onufriy and due to the support and hospitality of our brother Serbian Orthodox Church, represented by its hierarchs bishop Grigorie and bishop Jovan, the Divine Liturgy will be served for the Ukrainian people at the church is St. Savva. The Ukrainian community can pray, receive the Holy Communion and have their Easter baskets blessed by a Ukrainian priest. The liturgy will be served in the church of St. Savva at 08:00 on April 24, 2022

(40472 Wanheimerstr., 54, Düsseldorf)

If you need detailed information, please contact f. Pawel on Viber/WhatsApp 00380976932332

*******

Драги украјински суграђани!

Приближава се највећи хришћански празник – Васкрс, дан Васкрсења Господа нашег Исуса Христа. Са радошћу вас обавештавамо да се Украјинска Православна Црква, која се свакодневно моли за мир у Украјини, брине о вернима који су избегли у Немачку да би спасили своју децу.

Са благословом поглавара Украјинске Православне Цркве, митрополита Онуфрија, захваљујући подршци и гостопримству братске Српске Православне Цркве и њених јерарха, Епископа Григорија и Епископа Јована, Свету Литургију ће за Васкрс служити украјински свештеник, тако да ће наша украјинска заједница моћи да се моли, причести и благослови васкршња јаја.

Литургија ће бити служена у храму светога Саве 24. априла у 08.00 часова.

(40472 Wanheimerstr., 54, Düsseldorf)

За све детаљне информације можете се обратити оцу Павлу преко Viber/WhatsApp 00380976932332.