KABINET EPISKOPA, NOVOSTI

Dorogі ukraїnsьkі spіvvіtčizniki! – Dear Ukrainian cocitizens! – Dragi ukrajinski sugrađani!

Dorogі ukraїnsьkі spіvvіtčizniki!

Nabližaєtьsя naйgolovnіše pravoslavne svяto – denь Voskresіnnя Hristovogo, svяta Pasha. Mi radі povіdomiti Vas, щo Ukraїnsьka Pravoslavna Cerkva, яka molitьsя щodenno pro mir v Ukraїnі, ne zališaє й ukraїncіv, яkі, rяtuюči svoїh dіteй vіd vійni, opinilisя u gostinnій Nіmeččinі.

Po blagoslovennю  predstoяtelя UPC mitropolita Onufrія, za pіdtrimki й bratsьkogo stavlennя do našogo duhovenstva і mirяn Serbsьkoї Pravoslavnoї Cerkvi v osobі єpiskopa Grigorія ta єpiskopa Іovana u svіtliй denь Pashi vіdbudetьsя bogoslužіnnя dlя ukraїncіv. U hramі sv. Savvi služitime Božestvennu Lіturgію ukraїnsьkiй svящenik. Ukraїnsьka pravoslavna spіlьnota maє možlivіstь pomolitisя, priйnяti Svяtih Taїn ta osvяtiti svяtkovі košiki.

Bogoslužіnnя vіdbudetьsя 24.04.2022 o 08:00 za adresoю 40472 Düsseldorf, Wanheimerstr. 54

Za detalьnoю іnformacією možna zvernutisя do svящ. Pavla za tel. 00380976932332 (Viber abo WhatsApp)

*******

Dear Ukrainian cocitizens!

The biggest orthodox feast – the Easter, the day of Resurrection of our Lord Jesus Christ – is approaching. We are happy to announce that Ukrainian Orthodox Church, which is praying daily for peace in Ukraine, doesn’t leave our people who had to flee to Germany, saving the lives of their children.

With the blessing of Ukrainian Orthodox Church’s Primate metropolitan Onufriy and due to the support and hospitality of our brother Serbian Orthodox Church, represented by its hierarchs bishop Grigorie and bishop Jovan, the Divine Liturgy will be served for the Ukrainian people at the church is St. Savva. The Ukrainian community can pray, receive the Holy Communion and have their Easter baskets blessed by a Ukrainian priest. The liturgy will be served in the church of St. Savva at 08:00 on April 24, 2022

(40472 Wanheimerstr., 54, Düsseldorf)

If you need detailed information, please contact f. Pawel on Viber/WhatsApp 00380976932332

*******

Dragi ukrajinski sugrađani!

Približava se najveći hrišćanski praznik – Vaskrs, dan Vaskrsenja Gospoda našeg Isusa Hrista. Sa radošću vas obaveštavamo da se Ukrajinska Pravoslavna Crkva, koja se svakodnevno moli za mir u Ukrajini, brine o vernima koji su izbegli u Nemačku da bi spasili svoju decu.

Sa blagoslovom poglavara Ukrajinske Pravoslavne Crkve, mitropolita Onufrija, zahvaljujući podršci i gostoprimstvu bratske Srpske Pravoslavne Crkve i njenih jerarha, Episkopa Grigorija i Episkopa Jovana, Svetu Liturgiju će za Vaskrs služiti ukrajinski sveštenik, tako da će naša ukrajinska zajednica moći da se moli, pričesti i blagoslovi vaskršnja jaja.

Liturgija će biti služena u hramu svetoga Save 24. aprila u 08.00 časova.

(40472 Wanheimerstr., 54, Düsseldorf)

Za sve detaljne informacije možete se obratiti ocu Pavlu preko Viber/WhatsApp 00380976932332.