ЕСЕН, НОВОСТИ

Духовна трибина ,,Часни пост – промјена философије живота” – Есен

У Теодорову суботу, 23. марта 2024. године након вечерњег богослужења у храму Светога архиђакона Стефана у Есену одржана је духовна трибина на тему ,,Часни пост – промјена философије живота”. На увијек актуелну тему говорили су сљедећи гости: доцент доктор Илија Ђорђевић из Келна, психијатар Мирјана Бероња из Коесфелда и мастер теолог Сања Дебељак из Ратингена. У једноипосатном излагању учесници трибине су кроз искуства, стечена са једне стране кроз живот хришћанских заједница којима припадају а са друге кроз своје позиве и струке, окупљеним парохијанима пренијели своје схватање многих аспеката значаја поста за живот човјека. Разговором је модерирао надлежни свештеник Данило Радмиловић, који се захвалио гостима и окупљеном народу на указаном повјерењу и одзиву уз напомену да је ово прва духовна трибина, те да у скорије вријеме Црквена општина Есен планира организовање још вечери сличне тематике и концепта.