ESEN, NOVOSTI

Duhovna tribina ,,Časni post – promjena filosofije života” – Esen

U Teodorovu subotu, 23. marta 2024. godine nakon večernjeg bogosluženja u hramu Svetoga arhiđakona Stefana u Esenu održana je duhovna tribina na temu ,,Časni post – promjena filosofije života”. Na uvijek aktuelnu temu govorili su sljedeći gosti: docent doktor Ilija Đorđević iz Kelna, psihijatar Mirjana Beronja iz Koesfelda i master teolog Sanja Debeljak iz Ratingena. U jednoiposatnom izlaganju učesnici tribine su kroz iskustva, stečena sa jedne strane kroz život hrišćanskih zajednica kojima pripadaju a sa druge kroz svoje pozive i struke, okupljenim parohijanima prenijeli svoje shvatanje mnogih aspekata značaja posta za život čovjeka. Razgovorom je moderirao nadležni sveštenik Danilo Radmilović, koji se zahvalio gostima i okupljenom narodu na ukazanom povjerenju i odzivu uz napomenu da je ovo prva duhovna tribina, te da u skorije vrijeme Crkvena opština Esen planira organizovanje još večeri slične tematike i koncepta.