AUDIO, BERLIN, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Episkop diseldorfski i nemački Grigorije posetio berlinsku parohiju

Berlin, 23. decembra 2018.

Prethodnog vikenda Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Gospodin Grigorije bio je u prvoj kanonskoj poseti crkvenoj opštini Berlin. U subotu 22. decembra Vladika Grigorije bio je na večernjoj službi u Hramu Svetog Save, pri kome su parosi protojerej Veljko Gačić i protonamesnik Radomir Kolundžić, dok je u nedelju 23. decembra služio svetu liturgiju u Hramu Vaskrsenja Gospodnjeg. Episkopu su u prisustvu mnogobrojnog vernog naroda sasluživali starešina CO Berlin protojerej-stavrofor Dragan Sekulić, protonamesnik Radomir Kolundžić i protođakon Aleksandar Sekulić. Svetoj liturgiji prisustvovali su i diplomatski predstavnici Republike Srbije i Grčke.

Beseda Ep. Grigorija