KELN, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Episkop diseldorfski i nemački Grigorije posetio kelnsku parohiju

Keln, 11. novembra 2018.

U nedelju, 11. novembra 2018. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop diseldorfski i nemački Grigorije služio je svetu arhijerejsku liturgiju u hramu Vozdviženja Časnog Krsta u Kelnu. Episkopu su sasluživali kelnski sveštenici protojerej-stavrofor Neđo Janjić i protonamesnik Mladen Janjić, paroh diseldorfski protojerej Danilo Radmilović i eparhijski protođakon Aleksandar Sekulić. Toga dana parohija kelnska proslavila je Sv. Arsenija Arhiepiskopa Srpskog, zaštitnika Pravoslavne omladinske zajednice u Kelnu, kome je posvećena kapela pri hramu. 

Posle nadahnute besede Vladike Grigorija, pričešća velikog broja prisutnih vernika i osvećenja slavskog kolača, za sve prisutne bila je pripremljena trpeza ljubavi u prostorijama duhovnog centra.