ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Епископ Григорије (Дурић) у бечком Саборном храму

У недељу, 25. септембра 2022. године, на оданије празника Рођења Пресвете Владичице Богородице, је Његово Преосвештенство Епископ диселдорфски и све немачке Г. Григорије (Дурић) служио Свету архијерејску Литургију у Саборном храму Св. Саве у Бечу. Епископу су саслуживали настојатељ Саборног храма у Бечу, јереј Филип Милуновић, са братством Саборног храма, јерејем Миљаном Антићем, јерејем Миладином Вујковићем и протојерејем Ђорђем Пантелићем, заједно са ђаконом Дејаном Ристићем из Минхена и протођаконом Немањом Мићићем из Линца, којима су прислуживали ипођакони г. Александар Савић, подсекретар Епархије аустријско-швајцарске, као и управник мисионарско-дистрибутивног центра и уредника епархијског сајта, г. Александар Дмитровић.

Епископа је најтоплије и са свеусрдном љубављу дочекало свештенство са ђаконима, ипођаконима, чтечевима и верним народом, који је по приспећу Владике примио молитвено архијерејски благослов.

Eпархијски хор „Корнелије Станковић“ је такође својим благољепијем торжествено одговарао на божанственој Литургији и увеличао празнично расположење.

Епископ је у проповеди, после читања Светог Јеванђеља, својим литерарним даром, а богонадахнуто посебно истакао и нагласио важност и свеобухватност двеју новозаветних заповести „о којим виси сав Закон и Пророци“.

Нарочиту радост Цркви и парохијанима Саборног храма је данас причинило рукоположење дипломираног теолога и вероучитеља из Беча, ипођакона г. Драгана Керчуља у свештени чин ђакона. Свештену ђаконску хиротонију је обавио благословом Његовог Преосвештенства, Епископа аустријско-швајцарског Г. Андреја, Његово Преосвештенство Епископ Г. Григорије.

По завршетку Свете Литургије, Епископ Григорије се обратио настојатељу Саборног храма, јереју Филипу Милуновићу и братству његовом уз благодарење, а посебно се захвалио доласку многобројном верном народу. Након подељене просфоре, Епископ, свештенство и верни народ се упутио у свечану салу где је било организовано од стране Саборног храма и КСС богато послужење.

Извор: Епархија аустријско-швајцарска