BERLIN, VIKARNI EPISKOP JOVAN, NOVOSTI

Episkop Jovan na Svetoj Liturgiji u hramu Vaznesenja Gospodnjeg Carigradske patrijaršije u Berlinu

U Drugu nedelju Časnog posta, 12. marta 2023. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan sasluživao je na poziv Mitropolita nemačkog g. Augustinosa iz Vaseljenske patrijaršije na Svetoj arhijerejskoj Liturgiji u hramu Vaznesenja Gospodnjeg Carigradske patrijaršije u Berlinu.

Svetom Liturgijom načalstvovao je Mitropolit Augustinos uz sasluženje: Mitropolita nemačkog g. Serafima iz Rumunske pravoslavne crkve, Episkopa Hristopolisa g. Emanuela Sfiatkosa, Arhimandrita Stefana Tome, protojereja Radua Konstantina Mirona i jereja Teofila Sofitsisa iz Vaseljenske patrijaršije, kao i oca Simeona Genova iz Bugarske pravoslavne crkve, đakona Vasilea Rusua iz Rumunske patrijaršije i đakona Predraga Jankovića iz hrama Svetog Save u Berlinu.

Na kraju Liturgije Episkop Jovan obratio se domaćinima besedom na grčkom jeziku.