БЕРЛИН, ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, НОВОСТИ

Епископ Јован на Светој Литургији у храму Вазнесења Господњег Цариградске патријаршије у Берлину

У Другу недељу Часног поста, 12. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ хумски г. Јован саслуживао је на позив Митрополита немачког г. Аугустиноса из Васељенске патријаршије на Светој архијерејској Литургији у храму Вазнесења Господњег Цариградске патријаршије у Берлину.

Светом Литургијом началствовао је Митрополит Аугустинос уз саслужење: Митрополита немачког г. Серафима из Румунске православне цркве, Епископа Христополиса г. Емануела Сфиаткоса, Архимандрита Стефана Томе, протојереја Радуа Константина Мирона и јереја Теофила Софитсиса из Васељенске патријаршије, као и оца Симеона Генова из Бугарске православне цркве, ђакона Василеа Русуа из Румунске патријаршије и ђакона Предрага Јанковића из храма Светог Саве у Берлину.

На крају Литургије Епископ Јован обратио се домаћинима беседом на грчком језику.