NOVOSTI, FRANKFURT

Fudbaleri u posjeti hramu Vaskrsenja Gospodnjeg u Frankfurtu

U nedelju Milostivog Samarjanina u hram Vaskrsenja Gospodnjeg došli su čuveni sportisti Mijat Gaćinović, Filip Kostić i Dejan Joveljić, koji nastupaju za frankfurtski klub Ajntraht (Eintracht) i za reprezentativni tim Republike Srbije. Sa njima je bio i čuveni Dragoslav Stepanović. Susret sa djecom u hramu i razgovor sa vjernicima bili su na oduševljenje mladima. Naši sportisti izrazili su veliko zadovoljstvo dosadašnjim građevinskim radovima u hramu (podom, freskama, zvonikom…) i podržavaju predstojeće planove rada. Za dar su od Crkvene opštine dobili Sveto Pismo i knjigu ,,Gledajmo se u oči” koju je napisao naš Vladika G. Grigorije.

Umjetnik G. Minja Nikolčin, koji živi i radi u Frankfurtu, poklonio je sportistima po jednu umjetničku sliku.