НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Фудбалери у посјети храму Васкрсења Господњег у Франкфурту

У недељу Милостивог Самарјанина у храм Васкрсења Господњег дошли су чувени спортисти Мијат Гаћиновић, Филип Костић и Дејан Јовељић, који наступају за франкфуртски клуб Ајнтрахт (Eintracht) и за репрезентативни тим Републике Србије. Са њима је био и чувени Драгослав Степановић. Сусрет са дјецом у храму и разговор са вјерницима били су на одушевљење младима. Наши спортисти изразили су велико задовољство досадашњим грађевинским радовима у храму (подом, фрескама, звоником…) и подржавају предстојеће планове рада. За дар су од Црквене општине добили Свето Писмо и књигу ,,Гледајмо се у очи” коју је написао наш Владика Г. Григорије.

Умјетник Г. Миња Николчин, који живи и ради у Франкфурту, поклонио је спортистима по једну умјетничку слику.