КЕЛН, НОВОСТИ

Глувна недеља у Келну

Данас, 05. априла 2020. године, пете (Глувне) недеље Великог поста, посвећене Светој Марији Египћанки, служена је Света Литургија у Храму Воздвижења Часног Крста у Келну. Богослужио је архијерејски заменик Епархије диселдорфске и немачке, парох келнски протојереј-ставрофор Неђо Јањић.

У складу са донесеним мерама, као и прошлих недеља, богослужења није било.

У току Свете Литургије, већ трећи пут заредом, чланови парохије келнске, у својим домовима, пред својим иконама, принели су јутарње молитвено правило, као уздарје заједничкој служби Богу. Иако физички одвојени, снага заједничке молитве осетила се у сваком дому. Оваква молитвена радост подстакла је наше парохијане, али и браћу и сестре из других градова и земаља, да се прикључе нашој акцији #molisekodkuće#betezuhause#prayathome. Овом приликом је, велики број честитих породица, не само из наше парохије и из Немачке, већ и из Србије, Аустрије и Енглеске, пожелевши да буде део наше ,,литије“, послао фотографије својих породица испред својих кућних икона. Света Литургија, која је служена у нашем храму, без присуства верника, појачана је молитвама свих сабраних у својом домовима и тиме добила димензију небеског сабрања на земљи.

Овим путем се, још једном, најсрдачније захваљујемо браћи и сестрама наше парохије келнске, на љубави и молитвеној истрајности, свештенству из братских парохија, на показаној молитвеној подршци, као и свим осталим учесницима наше заједничке молитве и ,,литије“.

На основу послатих фотографија, молитвено је учествовало 203 чланова Христове цркве.

Жеља за Светом Литургијом и поновним сусретом у нашем храму у Келну, из недеље у недељу, је све већа. Следеће недеље најлепша литија прати улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим. И ми ћемо бити део те Христове литије, својим најдубљим молитвама и најлепшим иконама.

До нашег следећег састанка и заједничке молитве, у Цветну недељу, изнова понављамо:

ХРИСТОС ЈЕ МЕЂУ НАМА!

Свештенство и парохијани келнске парохије