АЛТЕНА, НОВОСТИ

Храмовна слава преподобни Симеон Мироточиви у парохији Алтена/Хаген

Поводом храмовне славе преподобног Симеона Мироточивог у парохији Алтена/Хаген у недељу, 23. фебруара служена је Света Литургија којом је начелствовао надлежни парох, протојереј Михајило Стојичић. Сабрао се, као и ранијих година, велики број парохијана, не само из наше парохије, него и из околних парохија. Беседу на Недељу месопусну о Страшном суду одржао је надлежни парох. Пригодно предавање о преподобном Симеону Мироточивом (великом жупану Стефану Немањи) одржао је господин Михаило Јелић, професор на Бохумском Универзитету. Домаћин славе била је Николина Бешевић из Лиденшајда, која је спремила трпезу љубави за све парохијане који су дошли на храмовну славу. За следећу годину домаћини ће бити Бојана Илић и Јасмина Николић.