ALTENA, NOVOSTI

Hramovna slava prepodobni Simeon Mirotočivi u parohiji Altena/Hagen

Povodom hramovne slave prepodobnog Simeona Mirotočivog u parohiji Altena/Hagen u nedelju, 23. februara služena je Sveta Liturgija kojom je načelstvovao nadležni paroh, protojerej Mihajilo Stojičić. Sabrao se, kao i ranijih godina, veliki broj parohijana, ne samo iz naše parohije, nego i iz okolnih parohija. Besedu na Nedelju mesopusnu o Strašnom sudu održao je nadležni paroh. Prigodno predavanje o prepodobnom Simeonu Mirotočivom (velikom županu Stefanu Nemanji) održao je gospodin Mihailo Jelić, profesor na Bohumskom Univerzitetu. Domaćin slave bila je Nikolina Bešević iz Lidenšajda, koja je spremila trpezu ljubavi za sve parohijane koji su došli na hramovnu slavu. Za sledeću godinu domaćini će biti Bojana Ilić i Jasmina Nikolić.