AUGZBURG, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Hramovna slava u Augzburgu

U 20. nedelju po Duhovima u Augzburgu je proslavljena hramovna slava, Sveti Stefan i Jelisaveta Štiljanović.
 
Liturgiju je služio Episkop diseldorfski i nemački, G. Grigorije uz sasluženje jereja Filipa Milunovića, paroha minhenskog, jereja Nenada Živkovića, paroha augzburškog, đakona Dejana Ristića i mnogobrojnog vernog naroda.
 
Posle pročitanog Jevanđelja Vladika Grigorije osvrnuo se na jevanđeoski događaj oživljenja udovičinog sina, podsećajući da je milost Božija ta koja sve nadilazi. 
 
Nakon završetka Liturgije i blagosiljanja slavskih znamenja priredbu su na oduševljenje prisutnih u porti hrama priredila deca iz KUD Drina i KUD Sveti Sava iz Augzburga.
 
Bogatu i raznovrsnu trpezu ljubavi za sve prisutne pripremili su ovogodišnji domaćini slave, Dušanka Vajndl, Ena Lužija, Boris Erić i Nemanja Simović sa svojim porodicama, uz pomoć Crkvene opštine i mnogih parohijana. I na taj način, zajedno učestvujući u organizaciji i pripremi proslave hramovne slave, pokazuje se naznačenje Crkve i duh parohijske zajednice.
 
Za kumstvo slave sledeće godine prijavio se Boriša Jovančić sa porodicom.