NOVOSTI, REGENSBURG

Hramovna slava u Burghauzenu

Verni narod iz Burghauzena proslavio je svoga zaštitnika Sv. Savu, nešto kasnije nego što je to bilo uobičajeno. Večernjim bogosluženjem 29. februara, počela je proslava zaštitnika ovog bogoslužbenog mesta. Večernju službu su služili sveštenici protojerej Stanko Rakić i protojerej-stavrofor Milorad Jovanović nadležni paroh, za pevnicom su odgovarali otac Bojan Simić iz Minhena, dr Robert Dlouhi i teolog Vartolomej Tešić iz Minhena. U gradskoj sali slavski klač prerezao je otac Stanko Rakić. Slavska znamenja su pripremili kumovi ovogodišnje slave, porodica Zorana Spasojevića iz Trauštajna.  Organizaciju proslave za iduću godinu preuzela je porodica Branka Jozića iz Burghauzena. Kao i svake godine na proslavi bilo je prisutno oko tri stotine vernika.