НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Храмовна слава у Филинген-Швенингену

У 24. недељу по Духовима, 22. новембра 2020., парохија за Централни Шварцвалд у Филинген – Швенингену прославила је своју храмовну славу, Сабор Светог архангела Михаила.

Свету Литургију служили су протојереј Слободан Дракулић, протојереј Драгослав Ћорковић и надлежни парох, протојереј-ставрофор Миленко Марковић уз појање парохијског хора.

После Свете Литургије, испред храма освећена су славска обележја која су ове године спремили кумови, породица Милић, Клачар, Дубовина и Вукадин. Због околности изазваних корона вирусом ове године изостала је традиционална прослава и славски ручак.

На крају је о. Миленко честитао храмовну славу свим присутнима и захвалио се на поштовању прописаних здравствених мера, чиме показујемо да смо као заједница одговорни и према себи и према ближњима.