НОВОСТИ, ФРИДРИХСХАФЕН

Храмовна слава у Фридрихсхафену

У недељу прву по Духовима 27.06.2021., парохијани боденског краја прославили су своју храмовну славу Свете српске Новомученике. Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Милорад Јовановић уз саслужење протојереја Илије Ромића и надлежног свештеника протонамјесника Милорада Маријановића.

На крају Литургије прота Милорад је са кумовима славе и члановима црквеног одбора преломио славски колач.

Након Свете Литургије прота Милорад Јовановић обратио се вјерницима дирљивом бесједом сјећајући се својих почетака свештеничке службе у овој парохији.

Наиме, парохија Фридрихсхафен је основана сада давне 1993. године као засебна Црквена општина, а тада још млади отац Милорад је био први свештеник нове парохије. Ту је провео дванаест година обнављајући стари оронули евангелички храм који су купили, приводећи народ вјери и проповиједајући. Прве године службе донијеле су много искушења, али и плодоносног рада – присјећа се прота Милорад. Рат је бјеснио у отаџбини а народ се полако почео враћати својој мајци цркви. Како је вријеме одмицало храм се обнављао а обнављала се и жива црква. Отац Милорад је подсјетио вјернике да су данашњи кумови, одборници на челу са предсједником Душаном Чолићем још у вријеме његовог службовања били у одбору служећи својој цркви сада већ скоро три деценије. На крају је прота Милорад напоменуо да без Цркве нема спасења и да само у Цркви и кроз Цркву улазимо у вјечност Господњу.

Надлежни парох отац Милорад се захвалио својим гостима оцу Илији и свом имењаку оцу Милораду на посјети и молитвеној радости али и на дирљивој бесједи о почецима живота ове парохије.