НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Храмовна слава у Хамбургу

У недељу 25. по Духовима, на дан празновања Св. Јована Златоустог прослављена је храмовна слава парохије хамбуршке, Сабор Св. архангела Михаила.
Св. Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Јован Марић уз саслужење: протојереја-ставрофора Бранислава Чортановачког, протојереја Саше Момировића и хамбуршких прота Синише Вујасиновића и Алексе Милинковића.

Славска знамења благословена су на крају Св. Литургије и изабрани кумови за следећу годину. Празничну беседу одржао је о. Јован а све присутне поздравио је о. Синиша захваливши се гостима на доласку а свима присутнима на несебичној помоћи и труду при реновирању и украшавању храма и помоћних просторија.
Славље је настављено у црквеној сали и уз богату трпезу љубави коју су припремили кумови, Коло српских сестара и Црквени одбор.