АУДИО, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Храмовна слава у Хамбургу

Хамбург, 25. новембра 2018.

25. новембра 2018. у Храму Светог архангела Михајла у Хамбургу прослављена је храмовна слава. Евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Господин Григорије коме су, поред домаћина, хамбуршких пароха протојереја Синише Вујасиновића и протонамесника Алексе Милинковића, саслуживали још и протојереј ставрофор др Драгомир Сандо, професор Православног богословског факултета Универзитета у Београду, протојереј ставрофор Радомир Сандо из Сланкамена, протојереј Крастин Апостолов, хамбуршки парох Бугарске православне цркве, протојереј Драгослав Ћорковић из Штутгарта и протођакон хамбуршке парохије Милутин Марић. У храму преиспуњеном верним народом присутни су, поред осталих, били и генерални конзул Републике Србије у Хамбургу Наташа Рашевић, конзул Лидија Ивановић и потпуковник Велимир Мандић. Посебну радост служашчима и верном народу причинило је присуство драгих и уважених гостију из Римокатоличке и Евангелистичке цркве, монсињора Вилма Сандерса и пасторкиње Анете Рајмерс Авенариус.

Бесједа Владике Григорија (тонски запис)