НОВОСТИ, УЛМ

Храмовна слава у Улму

У суботу 14.11.2020. на дан када наша Света Црква обележава Свете бесребренике и чудотворце Козму и Дамјана, Црквена општина и парохија улмска молитвено је прославила своју храмовну славу.

Због околности изазваних корона вирусом ове године изостала је традиционална прослава и славски ручак. Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Милорад Јовановић из Фрајбурга, уз саслужење надлежног свештеника протојереја Љубомира Зорице и благолестивих хришћана.  У својој беседи о. Милорад је поучио окупљени народ и подсетио, да као што су Козма и Дамјан помагали другима у невољи, то смо дужни и ми чинити.

Пред крај Свете Литургије освећена су славска знамења, а домаћини овогодишње славе биле су породице Милојковић и Шимуновић из Улма, За следећу годину домаћинство су преузеле породице Мијић, Ђорђевић и Топрек.

На крају се о. Љубомир захвалио парохијанима који слушају савете и држе се свих прописаних правила везаних за спречавање ширења корона вируса, ношења заштитних маски, дезинфекције руку и колико је могуће држање дистанце, те на тај начин чувају и себе и своје ближње а самим тим чувају и своју цркву и парохију.