NOVOSTI, ULM

Hramovna slava u Ulmu

U 22. nedelju po Duhovima, dana 13. novembra 2022. godine, u hramu Svetix besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana, služena je Sveta Liturgija.

Evharistijsko sabranje predvodio je protojerej-stavrofor Milorad Jovanović iz Nirnberga, protojerej Dragoslav Ćorković iz Štutgarta i paroh ulmski protojerej Ljubomir Zorica uz molitveno sasluženje blagočestivih hrišćana.  Obraćajući se molitveno prisutnim hrišćanima, otac Dragoslav je govorio na temu iz jevanđeoske perikope. 

Nakon molitvenog sabranja obavljen je čin osvećenja slavskog znamenja koje su ove godine pripremili vredni domaćini, porodice: Jotanović, Ristić i Stipanović. Domaćinstvo za narednu godinu preuzeli su porodice Angelovski i Gačić. Nakon evharistijskog sabranja, nesebičnim zalaganjem i trudom vrednih domaćina, u crkvenoj sali, pripremljena je trpeza ljubavi za sve prisutne.