НОВОСТИ, УЛМ

Храмовна слава у Улму

У 22. недељу по Духовима, дана 13. новембра 2022. године, у храму Светиx бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, служена је Света Литургија.

Евхаристијско сабрање предводио је протојереј-ставрофор Милорад Јовановић из Нирнберга, протојереј Драгослав Ћорковић из Штутгарта и парох улмски протојереј Љубомир Зорица уз молитвено саслужење благочестивих хришћана.  Обраћајући се молитвено присутним хришћанима, отац Драгослав је говорио на тему из јеванђеоске перикопе.

Након молитвеног сабрања обављен је чин освећења славског знамења које су ове године припремили вредни домаћини, породице: Јотановић, Ристић и Стипановић. Домаћинство за наредну годину преузели су породице Ангеловски и Гачић. Након евхаристијског сабрања, несебичним залагањем и трудом вредних домаћина, у црквеној сали, припремљена је трпеза љубави за све присутне.