NOVOSTI, ULM

Hramovna slava u Ulmu

U subotu 09. novembra 2019. godine svečano je proslavljena hramovna slava Crkvene opštine i parohije ulmske.

Večernje bogosluženje u hramu Svetih besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana služio je nadležni sveštenik, protojerej Ljubomir Zorica. Po završetku bogosluženja prešlo se u obližnju salu, gde je obavljeno osvećenje slavskog znamenja koje su pripremili ovogodišnji domaćini, porodice Lukić i Macanović.

Nakon slavskog obreda, deca iz škole pri hramu u Ulmu zajedno sa učiteljicom Natašom Đukanović, predstavili su se prigodnom pesmom. Na kraju programa nastupili su i članovi folklora „Sveti Nikolaj srpski“ iz Ulma, odigravši nekoliko igara.

Domaćinstvo za narednu godinu preuzele su porodice Milojković, Mojićević i Šimunović.