VUPERTAL, NOVOSTI

Hramovna slava u Vupertalu

U nedjelju 18. septembra vupertalska parohija svečano je proslavila praznik Rođenja Presvete Bogorodice kojem je posvećen parohijski hram. Liturgijskim sabranjem načalstvovao je otac Nebojša Rakić paroh diseldorfski, uz sasluživanje otaca: Mladena Janjića, Jovana Marića i Zorana Ilića.

Domaćin slave ove godine bio je gospodin Dragan Savić, koji se sa svojom porodicom potrudio da svi parohijani budu ugošćeni slavskom trpezom. 

Otac Nebojša je u jevanđelskoj besjedi, između ostalog, istakao kako je interesantan detalj u jevanđelskoj priči to kako nas Bog, pozivajući u svoje carstvo, ne poziva na neke velike podvige i trudove već, kako je u jevanđelskoj priči istaknuto, poziva na gozbu. Ta gozba, kako je rekao otac Nebojša, jeste upravo sveta liturgija na kojoj smo se sabrali da bismo se na njoj nahranili samim Hristom.