VIDEO, VUPERTAL, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Hramovna slava u Vupertalu

Povodom hramovne slave u Vupertalu Svetu arhijerejsku Liturgiju služio je Preosvešteni Episkop Grigorije. Episkopu su sasluživali penzionisani paroh vupertalske parohije Jovan Marić, jeromonah dr Jovan Stanojević, gost iz Eparhije zahumsko-hercegovačke otac Mladen Čalija, sveštenici iz hamburške parohije Siniša Vujasinović i Milutin Marić, paroh Zoran Ilić, te mnogobrojni vjerni narod iz Vupertala i gosti iz susjednih parohija.

Besjedu na Jevanđelje o svadbi carevog sina izrekao je otac Jovan Stanojević, a pouku o tajni ličnosti Presvete Bogorodice  i njenom značaju za naše spasenje, na kraju liturgijskog sabranja, izrekao je Vladika Grigorije.

Praznovanje je nastavljeno u porti hrama. Svojim nastupom praznik je ukrasila folklorna grupa „Jelek“.