ВИДЕО, ВУПЕРТАЛ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Храмовна слава у Вуперталу

Поводом храмовне славе у Вуперталу Свету архијерејску Литургију служио је Преосвештени Епископ Григорије. Епископу су саслуживали пензионисани парох вуперталске парохије Јован Марић, јеромонах др Јован Станојевић, гост из Епархије захумско-херцеговачке отац Младен Чалија, свештеници из хамбуршке парохије Синиша Вујасиновић и Милутин Марић, парох Зоран Илић, те многобројни вјерни народ из Вупертала и гости из сусједних парохија.

Бесједу на Јеванђеље о свадби царевог сина изрекао је отац Јован Станојевић, а поуку о тајни личности Пресвете Богородице  и њеном значају за наше спасење, на крају литургијског сабрања, изрекао је Владика Григорије.

Празновање је настављено у порти храма. Својим наступом празник је украсила фолклорна група „Јелек“.