КЕЛН, НОВОСТИ

Хуманитарна акција ,,Деца за децу” у Келну

У келнској парохијској заједници организована је акција ,,Деца за Децу”, у којој су прикупљани божићни пакетићи за децу у отаџбини. Ова акција је милосрдно сећање на ону децу која имају мало, мање или ни основно за разллику од многих нас у дијаспори. Прошлих година, ова акција је објединила многе добре људе и децу у келнској парохији, а плод обједињавања је било велико милосрђе исказано кроз много лепих дечијих пакетића.

Од краја новембра до средине јануара, много насмејаних лица, деце и родитеља, дошло је у храм Воздвижења Часног Крста у Келну, која су шарено и лепо запаковане пакетиће донела за децу у отаџбини.

Укупно је сакупљено 310 пакетића, који су били испуњени гардеробом, школским прибором, слаткишима и играчкама као и 90 кг божићног кекса фирме ,,Ламбертз”.

Уз пакетиће, поред ових ствари, упућене су биле топле речи и подршка онима, који војују непрестану битку за очување светиња у Црној Гори, односно епархијотима будимљанско-никшићке Епархије у Црној Гори, где су пакетићи одвезени.