VIDEO, DORTMUND, NOVOSTI

Imendan Vladike Grigorija

U navečerje praznika Svetog Grigorija Bogoslova, 6. februara 2022. godine, Episkop Diseldorfa i sve Njemačke G. Grigorije proslavio je svog nebeskog patrona.
 
U zimskoj kapeli – sali parohijskog Doma u Dortmundu, Vladika Grigorije je uz saslužanje protojereja-stavrofora Danila Radmilovića i đakona Aleksandra Debeljaka služio večernje bogosluženje sa osvećenjem slavskih znamenja. Pojali su sveštenici Namjesništva Sjeverne-Rajne Vestfalije.
 
Nakon bogosluženja Vladika se prisutnima obratio prigodnim riječima naglašavajući veličinu Svetoga Grigorija u svim vremenima. Značaj ovog Svetog Jerarha projavljuje njegov vrlinski život i bogoslovlje u doba kada je propovijedao Boga Logosa i istina da i danas Sveti Grigorije Bogoslov svjedoči Hrista – Pobjeditelja smrti.
 
 
Nakon Vladikinog slova Vladika je goste sabrao za trpezom ljubavi.